Logo i żonglerka_Obszar roboczy 1
Katarzyna Burchacka - Klimczuk

Katarzyna Burchacka - Klimczuk

„Jak pogodzić wiele ról i nie zwariować?”

„Jak pogodzić wiele ról i nie zwariować” to wykład, dyskusja i warsztaty dla kobiet na temat tego ile ról dziś kobieta pełni, na ile etatów pracuję, jak duże są wobec niej oczekiwania oraz najważniejsze ile kobieta oczekuję wobec siebie.

 

Spotkanie zaczyna się od tego, aby określić role, którym chce sprostać, będzie to rola mamy, żony, kochanki, przyjaciółki, siostry, córki, pracowniczki, przedsiębiorczyni, szefowej, aktywistki, pracodawczyni, osoby wierzącej, konsumentki, blogerki, inicjatorki, wnuczki, podróżniczki, kobiety sukcesu, obrończyni domowego ogniska, sprzątaczki, kucharki, opiekunki do dziecka. Wszystkie naraz? Kilka ? Jedna?

Podczas warsztatów sama zdecydujesz.

 

Po określeniu ról, które pełnimy lub tych, które chcemy pełnić, warto zastanowić się czy są to role, które same dla siebie wybrałyśmy czy to role, które dostałyśmy: od rodziców bo wypada mieć męża w tym wieku, od sąsiadki bo co ludzie pomyślą jak nie będziesz miała warzyw w ogródku, od cioci na imieninach bo Zosia piętro niżej już ma  dwójkę dzieci, a Ty ciągle z kotem.

 

Podczas warsztatów wybieramy te role, które chcemy pełnić, z którymi jesteśmy spójne i które są nam po coś, ale nam, a nie mamie, babci i sąsiadce. Wybieramy Nasze role.

 

Do wybrania naszych ważny i akceptowalnych przez nas życiowych ról warto wyznaczyć swoje wartości czyli klucze, którymi w życiu się kierujemy. Bardzo często zdarza się, że uważamy, że w życiu najważniejsze jest dla nas zdrowie i rodzina, a nasz styl życia i decyzje, które podejmujemy wcale o tym nie świadczą.  Wyznaczysz swoje wartości, a potem zrobisz sama dla siebie rachunek sumienia, odpowiesz sobie na pytania ile czasu faktycznie poświęcasz swoim wartościom.

W ciemno mogę stwierdzić, że duża większość więcej czasu spędzi na przeglądaniu fejsa niż jodze na zdrowy kręgosłup dla siebie, że większość odwiedzi fast food-a zamiast pomyśleć o spacerze w lesie.

I nie mam zastrzeżeń do tych wyborów, każdy podejmuje swoje ale czy Twoje wybory są na pewno zgodne z Twoim systemem wartości?

Zastanowisz się nad tym podczas warsztatów ze mną.

Ważne aby w życiu pozostawać spójnym, wyznaczyć swoje wartości, mówić o nich i je realizować. Spójne życie jest pełne spokoju i akceptacji, daje poczucie obfitości i dobrą energię.

 

Wydaje mi się, że najtrudniej w życiu jest co innego myśleć, co innego planować, a jeszcze inaczej robić. A takie przypadki obserwuje codziennie.

 

Przepracowana kobieta, po pracy spiesząc się po dzieci do przedszkola w locie łapie hot doga na stacji, wbiega po dzieci do przedszkola, po 1 minucie zdąży już je okrzyczeć, że za wolno się ubierają, przy okazji przeglądając co się dzieje na Instagramie, a zapytana o to co jest w życiu najważniejsze odpowie rodzina i zdrowie.

 

Nie krytykuje, nie potępiam, sama czasem zgubię się w tym pędzie i tak zrobię.

Ale znam receptę, potrafię się przywołać na właściwy tor, potrafię opowiedzieć Tobie jak to zrobić.

 

Wyznaczyć, rzeczy dla Ciebie najważniejsze i skupić się na ich realizowaniu.

 

Zapraszam.

 

 

 

 

 

Podziel się wpisem z innymi

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Największa satysfakcją dla blogerki jest pogadać.
Jeśli jesteś tu po raz pierwszy powiedz cześć, jeśli znamy się już dłużej powiedz coś więcej.
Napisz, skomentuj, poznajmy się, pogadajmy.

Jeśli ten wpis Ci się spodobał i czujesz, że spodoba się też Twoim znajomym – będę wdzięczna, jeśli udostępnisz go na  Facebooku
Dużo mnie jest też na Instagramie. Rozkręcam się na Instastories (powoli, ale jednak).

Udostępnij na FB