photo-1508086124809-e4a7c34a36f2
Katarzyna Burchacka - Klimczuk

Katarzyna Burchacka - Klimczuk

Co zrobić, by 13 – tego w piątek mieć szczęśliwy dzień?

13 dnia miesiąca w piątek mogą dziać się rzeczy straszne lub wspaniałe.

Może na wszelki wypadek nie wychodzić z domu lub jeszcze lepiej z łóżka, pod kołdrą zostać lub na przekór wyruszyć w podróż dookoła świata, uznać 13 w piątek za najlepszy dzień do tego, by stanąć naprzeciw wszystkim przeciwnościom losu. Dla mnie to dzień jak każdy inny, nie jestem przesądna, nie wierzę w zapeszanie. Wierzę w siłę myśli, dobrą energię i w to, że to, co dajemy do nas powraca. Modlę się. Trzynasty czy nie trzynasty nie ma z tym nic wspólnego- według mojego ścisłe subiektywnego zdania oraz rozpatrywania rzeczywistości.

Ja jednak dziś świata nie zdobędę, raczej zostanę w łóżku, ale to z powodu przeziębienia, a nie przesądów 🤒 🤧. W ostatnim tygodniu rzuciłam się na pracę, stęskniona za ludźmi, spotkaniami, mailami, konferencjami, biznesowym strojem, po urlopie wpadłam w wir pracy, tak, że czubka głowy nie było widać. Przy okazji szczęśliwa z powodu bardziej niż zwykle opalonych nóg nie zgadzałam się na schowanie ich w cieplejsze buty czy spodnie, mimo, że dreszcze z zimna przechodziły po ciele. W efekcie tych dwóch zdarzeń mój organizm powiedział mi STOP!✋

A ja tego organizmu się słucham, bo jak się nie słuchałam, to robił mi takie STOP, że awaryjne się włączały, a w tym pędzie nagłego hamowania wszystko dęba stawało. Dlatego dziś grzecznie pracuje z domu, z łóżka, z ciepłą herbatką z miodem i cytryną, z rosołkiem, co pyrka na kuchence na dole, z oknem otwartym, żeby trochę słońca wpadło i świeżego powietrza pachnącego sosną i wrzosem .

Mam zaległe zaplanowane wpisy dla WAS, których też dziś nie napiszę, bo głowa z katarem nie sprawdza się tak dobrze, jak ta bez kataru. A pisać mam o czym… coś Wam zdradzę …
Będę pisać o celach, bo dostałam już od WAS 27 pytań w tym zakresie. Będę pisać o smakach i zapachach z Wyspy Brač, będę pisać o zupie dyniowej, figach na ciepło i najpyszniejszej szarlotce na świecie, będę pisać o porach roku, że dzięki temu, że są to mają tak wyjątkowy smak, będę udowadniać, że TY jesteś wystarczająco dobra – bo tego nigdy nie przestanę powtarzać, będę pisać o książce, którą powinna przeczytać każda kobieta, która chce od życia, trochę więcej, będę pisać o byciu mamą – tego tematu jeszcze z Wami nie poruszałam, więc mam trochę stracha 🤔.

Lista tematów jest długa, zapisuje je najczęściej w nocy, otwieram oczy i wiem, składają mi się w głowie myśli, zdania i wiem, że póki ich nie zapisze to nie zasnę. Mam przy łóżku, na szafce nocnej mały notes, taki większy też oraz ołówek i zapisuje te słowa i zdania, by uspokoić głowę. Dać jej dalej spać. Myśl niezapisana w nocy nigdy nie wraca. Rano pozostaje po niej cień, zapach, wiem, że była, wiem, że była dobra, ale nie zapisana została utracona.

Jaki jest tytuł, jaki sens tego, co dziś do Ciebie piszę.
Co chcę Ci dzisiaj powiedzieć?

Powiem Ci, że nie wierz w pecha, nie wierz w „nie zapeszaj”.

Powiem Ci, że 13 w piątek może być najlepszym dniem Twojego życia. To zależy tylko od Ciebie co zrobisz z taki dniem.

Powiem Ci, że nawet chora w łóżku, możesz się do siebie uśmiechnąć, pogłaskać po głowie, tak jak dawniej robiła to mama, mieć dla siebie ciepło i wyrozumiałość, zgodzić się na to, że możesz mieć czasem gorszy dzień.

Powiem Ci, że dzięki temu, że Ty czasem pozwolisz sobie na słabość, to dzięki temu robisz miejsce dla kogoś innego, by okazał siłę lub odpowiedzialność. Dziś opiekują się mną moje maluchy, które też trochę kichają, więc zostały w domu, ale mają więcej siły niż ja, więc noszą mi ciepłe skarpetki, poprawiają kocyk i przytulają 😊 .

Powiem Ci, uważaj, czego sobie życzysz, bo ja wczoraj pomyślałam, że chciałabym mieć taki spokojny dzień – i mam, o katarze nic nie wspominałam. Pewnie, gdyby nie katar, byłabym właśnie na spotkaniu z doradcami biznesowymi.

Powiem Ci, słuchaj swojego ciała. Sukces to nie tylko głowa. Sukces to głowa, ciało i duch, te 3 elementy powinny być otoczone przez Ciebie opieką. Wszystkie sprawne i doceniane dadzą Ci pełną moc możliwości.

Powiem Ci, zatrzymaj się czasem, by pomarzyć. Marzenia, które określisz w czasie staną się Twoimi celami. Porzuć naiwność, że coś się samo wydarzy. Żeby się wydarzyło musisz działać. 13 w piątek może być dobrym dniem na zapisanie takich marzeń.

Powiem Ci, nie trać czasu na strach, zwątpienie i przesądy, bo nigdy tego czasu nie odzyskasz.

Powiem Ci, jest 13 piątek, dziś pełnia księżyca. Niech to będzie Twój szczęśliwy dzień 💪.

Podziel się wpisem z innymi

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Największa satysfakcją dla blogerki jest pogadać.
Jeśli jesteś tu po raz pierwszy powiedz cześć, jeśli znamy się już dłużej powiedz coś więcej.
Napisz, skomentuj, poznajmy się, pogadajmy.

Jeśli ten wpis Ci się spodobał i czujesz, że spodoba się też Twoim znajomym – będę wdzięczna, jeśli udostępnisz go na  Facebooku
Dużo mnie jest też na Instagramie. Rozkręcam się na Instastories (powoli, ale jednak).

Udostępnij na FB

Dodaj komentarz

11 + 11 =