sarah-cervantes-BOBMNKVry0Q-unsplash
Katarzyna Burchacka - Klimczuk

Katarzyna Burchacka - Klimczuk

Przebadaj się razem ze mną

Prowadzenie firmy to duża odpowiedzialność, ponieważ dając pracę, dajesz również pensję. Ta pensja to budżet domowy jakiejś rodziny, na podstawie tego budżetu pracownicy, często rodzice, podejmują decyzje dotyczące zakupów, wydatków, inwestycji, oszczędności. Planują przyszłość swoją i swoich dzieci. Jeżeli przedsiębiorca podejmie złe decyzje, które doprowadzą do zamknięcia firmy, to on traci źródło dochodów, ale tracą je również jego pracownicy. Prowadzenie firmy to duża odpowiedzialność. Ta odpowiedzialność może być ciężarem, który sprawi, że ze strachu trudno podjąć jakieś działania, ale może dawać skrzydła, dzięki świadomości, ile od niego zależy.
To, co pracodawca może dać swoim ludziom to pensja, szkolenia, dodatkowe pakiety ubezpieczeń, opieka medyczna, premia, ale może też być inspiracją i motywacją w zakresie spraw poza pieniędzmi i awansem. Może, a wręcz powinien budować dobrą atmosferę pracy oraz wzory zachowań, schematy. Ważne, żeby być motywacją i wzorem realnie, a nie tylko w słowach, ważne, żeby powiedzieć: „Za mną!”, a nie: „Naprzód!”. Obserwuję, jak wiele kobiet rozwija się zawodowo w naszej firmie, stają się specjalistkami w dziedzinie bankowości, awansują, rozwijają kompetencje menadżerskie. Zmieniają się wizualnie, bo bardziej pewne siebie mają wyprostowane plecy, podniesioną głowę, uśmiech na twarzy, który mówi do klienta: jestem tu dla Ciebie. Zwracają uwagę na swój wizerunek i urodę, mają zadbane dłonie i paznokcie, noszą eleganckie marynarki, dbają o makijaż. O tym wszystkim rozmawiamy, szkolimy się i inspirujemy.
Ale do tej pory nie rozmawiałyśmy o rzeczy najważniejszej.

Wiele kobiet w naszej firmie, pytanych o to, co jest dla nich w życiu najważniejsze, odpowiada, że najważniejsze jest zdrowie i rodzina.
To skoro tak drogie Panie, to kiedy ostatnio robiłyście usg piersi albo cytologię?
– Dawno albo wcale.

Pozwólcie, że przedstawię Wam kilka faktów na temat raka:
– w Polsce rak piersi w ostatnim stuleciu stał się jednym z największych zagrożeń przedwczesnej umieralności kobiet,
– częstość występowania raka piersi wzrasta z wiekiem. Wśród kobiet przed 45 rokiem życia nowotwór występuje rzadko, a większość zachorowań dotyczy kobiet po 50 roku życia (w Polsce 80% pacjentek),
– decydujące znaczenie w kontekście profilaktyki i zapobiegania rozwojowi zaawansowanego nowotworu ma jego diagnostyka i wczesne wykrycie.

Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi, różowy październik, jest to również miesiąc moich urodzin.

Dlatego mam prezent dla Was i dla siebie. Ja w październiku zamierzam się przebadać i poproszę o to wszystkie pracujące ze mną kobiety, liderki, menadżerki, doradczynie, kadrowe, asystentki, kasjerki i telemarketerki. Wszystkie. Przebadajcie się razem ze mną.
Panów też zachęcam, z tym że to już inny specjalista :), o tym porozmawiacie z moim mężem w listopadzie.
Więc drogie Panie otrzymacie ode mnie obiegówkę, pamiętacie ze szkoły?
Otrzymacie też listę rekomendowanych gabinetów, w których specjalnie dla naszej firmy zostały wynegocjowane niższe ceny badań.
Na tej karcie będzie miejsce na dwie pieczątki.
Jedną pieczątkę otrzymacie po badaniu usg piersi, drugą po badaniu cytologicznym.
Takie badanie zajmuje 10 minut, wystarczy zrobić je raz w roku, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na raka.

Skoro mowa o urodzinach, to będą prezenty.
Panie, które zrobią te dwa badania, otrzymają ode mnie 2 dni ekstra urlopu do wykorzystania w przyszłym roku. Wchodzicie w to? #badamsiezKBK

Pomysł zrodził się po rozmowie z wielką fanką mamyginekolog, którą serdecznie proszę o wsparcie i promocję tego projektu. Być może znajdą się firmy, które taki projekt wprowadzą w życie.
Ja się zbadam, a Ty?

 

fot. Photo by Sarah Cervantes on Unsplash

Podziel się wpisem z innymi

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Największa satysfakcją dla blogerki jest pogadać.
Jeśli jesteś tu po raz pierwszy powiedz cześć, jeśli znamy się już dłużej powiedz coś więcej.
Napisz, skomentuj, poznajmy się, pogadajmy.

Jeśli ten wpis Ci się spodobał i czujesz, że spodoba się też Twoim znajomym – będę wdzięczna, jeśli udostępnisz go na  Facebooku
Dużo mnie jest też na Instagramie. Rozkręcam się na Instastories (powoli, ale jednak).

Udostępnij na FB

Dodaj komentarz

two × four =